Jeśli bierzemy sobie do serca zalecenia odnoszące się do zachowania higieny w łazience, zaskoczeniem nie powinno być dla nas to, że w pomieszczeniu tym nie obejdziemy się bez szczotki do WC i uchwytu na nią. To właśnie te niepozorne akcesoria zapewniają większe bezpieczeństwo podczas korzystania z muszli klozetowej. Sprawdzają się jednak znakomicie również jako estetyczne przedmioty dekoracyjne, które uzupełniają przestrzeń łazienki.

Największe atrybuty szczotki WC

Uchwyty na szczotki WC, a co za tym idzie – również same szczotki, to niezbędne elementy wyposażenia toalety. Ekskluzywne warianty możemy zakupić tutaj w sklepie armadesi.pl. Ich obecność w pomieszczeniu sprawia, że możliwe staje się natychmiastowe czyszczenie muszli klozetowej. Nic zatem dziwnego, że ich wygląd nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego rozwiązania. Trudno polemizować z tym, że ma on naprawdę duże znaczenie. Trudno jednak nie zgodzić się również z tym, że naprawdę wartościowe rozwiązanie powinno być zarówno łatwe w chwytaniu, jak i maksymalnie pewne w utrzymaniu. Jeśli rączka szczotki do WC ślizga się lub okazuje się przesadnie elastyczna, nie sposób mówić o jej skuteczności.

Wybierając szczotkę do WC i uchwyt na nią, należy zwrócić też uwagę na to, z jakiego tworzywa jest wykonany interesujący nas model. Tworzywo powinno być lekko sprężyste, nie może jednak posiadać niezabezpieczonych elementów drucianych, bo te mogłyby uszkodzić delikatną ceramikę. Już w momencie zakupu warto się też upewnić, jak wyglądają zakończenia muszli. Jeśli sprawiają wrażenie dość ostrych, najlepiej poszukać alternatywnej opcji. Z tego też powodu nie warto koncentrować się przede wszystkim na argumencie cenowym. Jest on ważny, nadmierne przywiązanie do niego przeważnie kończy się jednak przede wszystkim zakupem produktu o obniżonej jakości.

czyszczenie toalety

Rodzaje szczotek do WC

Szczotki do WC oraz uchwyty na nie można podzielić na co najmniej kilka kategorii. Najważniejszym elementem różnicującym wydaje się w tym kontekście sposób, w jaki eksponowana jest szczotka. Modele wolnostojące rywalizują więc o nasze uznanie z tymi, które stanowią część bogatszych zestawów toaletowych. Modne są także elementy wiszące przytwierdzane do ściany na stałe z wykorzystaniem stelażu. Nietrudno się domyślić, że to szczotki wolnostojące sprawiają wrażenie najmniej problematycznych. Ponieważ jednak zajmują sporo miejsca, zwykle rezygnuje się z nich. Obecnie coraz ciekawsze są wiszące uchwyty na szczotki WC. Ich utrzymanie w czystości nie jest przesadnie skomplikowane, a sposób montażu ulega systematycznej poprawie.

Jak montować uchwyty na szczotki WC?

Najbardziej typowe uchwyty na szczotki WC wymagają wiercenia w ścianie, aby możliwe było ich zamocowanie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda osoba decydująca się na ich zakup może sobie na to pozwolić. Dobrze jest więc zastanowić się nad rozwiązaniem alternatywnym, a więc nad tymi modelami, które można umocować na ścianie z wykorzystaniem mniej inwazyjnych metod. Tu na szczególne zainteresowanie zasługują uchwyty instalowane z wykorzystaniem dwustronnej taśmy klejącej charakteryzujące się dużą wytrzymałością.