Orzechy włoskie to cenny składnik żywieniowy, dzięki któremu można do organizmu dostarczyć wiele witamin, zdrowych kwasów tłuszczowych i nie tylko. Natomiast nie jest tajemnicą, że świeże orzechy zostawiają także na dłoniach nieestetyczne plamy, których usunięcie nie należy do prostych. Jednak nie musimy rezygnować z przyjemności zjadania orzechów, ponieważ istnieją sposoby, dzięki którym można się pozbyć z rąk nieestetycznych plam. Poniżej dowiecie się jak to zrobić.

Zabrudzenia z orzechów – jak sobie radzić?

Zabrudzenia, które powstają na skutek wykorzystywania orzechów są wynikiem tego, że są one bogate w juglon, który te zabrudzenia powoduje. Dlatego właśnie przy zbiorze i potem przy obieraniu pojawiają się trudne do usunięcia plamy. Jak sobie z tymi plamami poradzić? Trzeba być świadomym tego, że tradycyjne mycie rąk wodą z mydłem tutaj nie pomoże. Trzeba będzie zastosować metody, które mają inny charakter, ale faktycznie są w stanie skutecznie walczyć z takimi zabrudzeniami. Trzeba pamiętać, że tak jak natura powoduje zabrudzenie rąk, tak też naturalne metody mogą ułatwić ich czyszczenie.

Zastosowanie cytryny do czyszczenia rąk

Doskonałą opcją będzie wykorzystanie cytryny, która powszechnie znana jest jako doskonały środek czyszczący i również w tym przypadku bardzo dobrze się sprawdzi. Pocieranie rąk przekrojoną na pół cytryną to będzie dobry sposób na to, by poradzić sobie z plamami z orzechów. Choć tutaj trzeba być cierpliwym, ponieważ usunięcie takich plam będzie czasochłonne, ale jest możliwe więc warto o to zadbać.

Ocen winny – czyszczenie rąk po orzechach

Dobrym rozwiązaniem do czyszczenia rąk po orzechach będzie również ocet winny. Wystarczy nasączyć nim wacik kosmetyczny i pocierać powierzchnie skóry. W tym przypadku także liczyć się będzie cierpliwość. Plamy trzeba pocierać do skutku i najlepiej łączyć różne metody wtedy łatwiej będzie o efekty.

Zastosowanie peelingu naskórka

Jeśli ktoś chce skutecznie usunąć plamy po orzechach może się także zdecydować na zastosowanie peelingu naskórka. To również bardzo dobry sposób, który będzie można wykorzystać, samodzielnie można również taki peeling dla siebie przygotować i będzie to bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy gruboziarnisty cukier i do tego sól morska, kilka kropel oleju albo oliwki do ciała. Mieszanka tak przygotowana będzie stosowana do pocierania dłoni, można je dokładnie oczyścić a jednocześnie usunąć z niej martwy naskórek, na którym zanieczyszczenia będą się znajdować. W ten sposób sprawne czyszczenie rąk po orzechach będzie faktycznie możliwe.